Kullanım Alanları

Empirme baskı el ile yapılan baskı türüdür El baskısına emprime baskı denir. Tahta kalıp ile yapılır. Emprime baskı için serigrafi boyası kullanılır. Alpaka, raşel, saten, polyester ve pamuklu kumaş gibi malzemelere uygunalabilir.
Emprime baskı tekniği ilk çıkan baskı çeşitlerindendir. Emprime kalıp ve ipek ile yapılır. Öncelikle baskı alanı kadar bir kalıp hazırlanır ve sonra bu kalıpa gergin olacak şekilde ipek döşenir. Emprime baskı için artık kalıp hazırdır.
Pigment emprime baskı, Su bazlı emprime baskı, Plastik emprime baskı, Aşındırma (reaktif) emprime baskı, Yüksek emprime baskı, Varak yaldız emprime baskı, Kabartma emprime baskı, Glitter (sim) emprime baskı, Reflektör emprime baskı, Devore (Yakma) emprime baskı, Fosfor emprime baskı, Tricromy fotoğraf emprime baskı, Floresan emprime baskı, Spot Color fotoğraf emprime baskı.
Ürünlerimizde birinci sınıf kalitede ve insan sağlığına zarar vermeyen Çevre Dostu (%100 Ekolojik) boyalar kullanılmaktadır.
Dikili veya parça olarak her türlü tekstil ürününe Emprime Baskı yapılır. Firmamız MARMARA TEKSTİL, Emprime Baskı sektöründe oldukça önemli olan HOHENSTINE VE DISNEY BELGELERİ ni alarak uzmanlığını uluslararası alanda kanıtlamış bir firmadır.